Dokumendiregister


Dokumendiregister

 

Kasutusjuhend

 

Keeleinspektsiooni dokumendid on grupeeritud asjaajamisaastate järgi. Teemale klõpsates avatakse nimekiri alateemadest (dokumendi sari) või dokumentidest.
Dokumente on võimalik otsida ka dokumendiotsingu alt, sisestades märksõnu või täpsustades andmeid ükshaaval. Otsingu tingimuste vahel on loogiline JA, st otsitakse dokumente, mis sisaldavad kõiki sisestatud tingimusi.
Näide: kui soovite otsida dokumenti, mille postitasite 02.03.09, siis tuleks väljale "Kellelt" sisestada nimi ning väljale "Registreerimise kpv" valida alguskuupäevaks 02.03.09 ning vajutada nupule "Otsi". Lõppkuupäeva tühjaks jättes otsitakse dokumente kuni tänase päevani. Vajadusel võib otsingusse sisestada ka rohkem andmeid.
Dokumendi peal klõpsates näidatakse dokumendi põhiandmeid ning sellega seotud vastusdokumente.
Füüsilistelt isikutelt tulnud kirjade puhul asendatakse isikute eraelu puutumatuse kaitseks isiku nimi initsiaalidega ning teatud juhtudel ka olenevalt kirja sisu delikaatsusest märkega "eraisik".
Dokumendiregister on avalik "Avaliku Teabe seaduses" sätestatud ulatuses. Juurdepääsupiiranguga dokumentide piirangute alused ja tähtajad on leitavad dokumentide loetelust dokumendi sarjatähise järgi.
Sarjapiiranguga dokumentide kohta võib esitada teabenõude ning teabevaldajana vaatab Keeleinspektsioon piirangu rakendamise või aegumise konkreetse dokumendi kohta üle teabenõude saamisel.

Keeleinspektsiooni puhkuse- ja lähetuskorraldused avanevad siit.

Küsimuste korral pöörduda Keeleinspektsiooni sekretär-asjaajaja poole
telefonil +372 626 3346.