2. - 6. märts 2015


Tähtsamad tegemised lõppenud nädalal

 

Lõppenud nädalal kontrolliti Päästeameti Ida Päästekeskuses kolme töötajat, kes kõik saadeti ka eksamile, ühele neist tehti ka sunnirahahoiatus.

Murelikult Maximast

Tallinnas Sõpruse pst 171 asuvas Maxima X kaupluses on 35 töötajat. Seal tehti ettekirjutus kaheksale inimesele, mida võib pidada üpris heaks tulemuseks. Üldiselt aga on Maxima kauplustest saanud nii ostjatele ja keeleametnikele tõeline komistuskivi. Müüjad vahetuvad kaupluses pidevalt, ettekirjutuste täitmise kontrollimisel on kaupluses tööl juba täiesti uued inimesed, kelle keeleoskus pole eelmistest sugugi parem.

Meile laekuvate kaebuste arv ei näita kahanemise märke. Tegelikult ei ole ka probleemil lahendust, sest uusi kauplusi avatakse järjest juurde. Kuna müüjate töötasu on väga väike, satub kassasse ja leti taha inimesi, kes on selleks tööks täiesti sobimatud.

Kaupluse kliendid ootavad müüjatelt eesti keele oskusele lisaks ka viisakat käitumist, Eestit külastavad turistid aga loodavad, et meie müüjad oskavad peale vene või eesti keele ka mõnd võõrkeelt. Senise personalipoliitika jätkumine seda olukorda kahjuks ei paranda.

 

Leho Klaser, tel 6311 686
leho.klaser@keeleinsp.ee